Vynovená nemocnica v Brezne vďaka Nadácií Železiarní Podbrezová

Železiarne Podbrezová a.s. sa už roky podieľajú na podpore najmä regiónu Horehronie formou sponzorských príspevkov a darov. Od roku 2000 túto činnosť prevzala Nadácia Železiarne Podbrezová, ktorá sa zameriava hlavne na podporu sociálnej sféry, ale aj školstva, zdravotníctva, športu a kultúry. Túto pomoc orientuje predovšetkým do regiónu Horehronie, pretože je v ňom jednou z mála organizácií zaoberajúcich sa touto činnosťou. Najnovšie pomohla vynoviť aj nemocnicu v Brezne – konkrétne gynekologicko-pôrodnícke a novorodenecké oddelenie.

Nadácia ŽP a.s. pomáha NsP Brezno už dlhé roky. Postupne zvyšuje úroveň nielen technického vybavenia, ale aj štandardu pre hospitalizovaných. Na pravidelnej báze prispieva na nákup nových prístrojov, či bežnú údržbu nemocnice. V roku 2023 investovala do komfortu mamičiek a bábätiek.

Rekonštrukcia za plného chodu nemocnice

Vzhľadom na to, že nemocnica v Brezne patrí medzi spádovú nemocnicu a je v regióne Horehronia nenahraditeľná a potrebná, prebiehala rekonštrukcia za plného chodu nemocnice.
Z tohto dôvodu, bola rozdelená do viacerých fáz, aby pacientky pocítili čo najmenšie dopady prebiehajúcej rekonštrukcie. V konečnom dôsledku išlo o vybudovanie nadštandardných izieb, obnovu vyšetrovne, ambulancií aj operačných sál. Nasledovala rekonštrukcia izby pre personál a mnohé ďalšie úpravy.

Dnes sa môže nemocnica pochváliť modernými priestormi, ktoré spĺňajú vysoké štandardy a najmä pohodlie a súkromie pre pacientky, ktoré práve priviedli na svet svoje bábätko a potrebujú súkromie. Nemocnica kladie vysoký dôraz na toto citlivé obdobie v živote matky aj dieťaťa a snaží sa pacientkam vyhovieť v mnohých smeroch, aby na pôrod mali čo najlepšie spomienky. Aj vďaka tomu bola pôrodnica v Brezne niekoľkokrát vysoko ocenená rodičkami v celom kraji, dokonca aj v rámci Slovenska.

Novinky aj pre novorodenecké oddelenie

Novinkami sa okrem gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia môže pochváliť aj novorodenecké oddelenie. Obnovou prešla vyšetrovňa a novorodenecký box, bola vymenená podlaha a sanita, vymaľované priestory a nové obklady. Zakúpili sa liekové skrinky, pracovné stoly, prebaľovacie stoly a kontajnery. Taktiež bola zakúpená prenosná odsávačka pre novorodencov.

Obnova okrem iného priniesla aj zvýšenie komfortu nielen pre personál, ale aj pre novorodencov a matky.

Autor (zdroj): Podbrezovan I., Podbrezovan II.

Kontaktujte nás

Máte záujem o spoluprácu? Zašlite nám dopyt, prípadne si tovar objednajte priamo zo skladových zásob.
+421 48 6451111 | admin@zelpo.sk

Stiahnuť príručku používateľa