Plynule odlievané oceľové bloky: vysoká kvalita, vysoký zisk

Kontinuálne odlievané bloky sú dôležitý a nepostrádateľný produkt, ktorý má nezastupiteľné miesto vo výrobnom reťazci rôznych odvetví.

Najväčšia spotreba materiálov získaných kontinuálnym odlievaním je v petrochemickom priemysle. V tomto špecifickom priemysle je hlavným „hrdinom“ príruba: diel nevyhnutný na pripojenie potrubí a ventilov.

Valve from continuous casting billets

Odliatky a výkovky vyrobené z kontinuálne odlievaných blokov nachádzajú uplatnenie však aj:

  • V Poľnohospodárstvo (náboje kolies)
  • Zariadenia pre zemné práce (kĺby, páky, vidlice …)
  • Poľnohospodárske stroje
  • Železničný vagóny (kĺby, páky …)

Konkrétne v sektore zemných prác sú oceľové bloky základom pre hnacie prvky dopravníkov, hnacie a hnané ozubené kolesá. Stavajú sa tak kľúčovými prvkami rýpadiel. Na druhej strane v oblasti poľnohospodárskych strojov sa  s nich vyrábajú odliatky alebo výkovky, najmä špecifické diely s veľkým stredový otvorom, ako sú kĺby, páky a vidlice.

Na výrobu týchto kusov sa používajú hlavne ocele triedy C45, 20MnCr5 a 42CrMo4.

Taliansky trh je v skutočnosti silne orientovaný na spotrebu nepretržite odlievanej ocele. Historicky tento trh postrádal kvalitných výrobcov odliatkov malých a stredných rozmerov.

Toto je priestor, kde hrajú Železiarne Podbrezová dôležitú úlohu. Jedná sa o skupinu, ktorá pôsobí v oblasti výroby bezšvíkových rúr z uhlíkovej ocele, plne integrovaným výrobným procesom. Spoločnosť je dodávateľom vynikajúceho produktu s obzvlášť kvalitnými vlastnosťami, s ročnou výrobnou kapacitou 380 000 ton oceľových blokov a sochorov Jej plynulé odlievané bloky pokrývajú rozmerový rozsah od 105 do 280 mm, štvorcového a kruhového prierezu

Plynule odlievané oceľové bloky: vývojový diagram výroby

continuous casting billets flow diagram of the production

Zákazníci na talianskom trhu oceňujú a už si zvyklo na dokonalú priamosť kruhových a štvorcových odliatkov ako aj ich materiálovú homogénnosť a kvalitu.

Práca, ktorú vykonaná spoločnosťou Pipex Italia za posledné 2 roky už prináša svoje výsledky a postupom času sme si získali dôveru klientov a to vďaka vynikajúcemu produktu, plánovaniu výroby a spoľahlivosti dodávok.

S mimoriadnym nadšením sme privítali s čoraz náročnejšie požiadavka našich zákazníkov, ktorí okrem štandardných ocelí, začali objednávať materiály so špecifickými požiadavkami, ktoré pre nich vyrábame ad hoc.

Plynule odlievané bloky sa udomácnili na talianskom trhu. Pipex Italia and Železiarne Podbrezová sú hrdí na to, že majú produkt, ktorý prispieva s spoločnému rozvoju a rastu nás aj našich zákazníkov.

Kontinuálne odlievané bloky

Rozmery:

Bloky štvorcového prierezu

Dimensional range  of continuous casting billtts

Bloky kruhového prierezu

dimensional range of continuous casting billetts

Článok napísal:

Marco Chiaramello

Product manager @PIPEX ITALIA

mchiaramello@pipex.it

Ak potrebujete ďalšie informácie, podrobnosti alebo požiadavky, neváhajte kontaktovať autorov tohto článku.

Článok publikovaný dňa 30.04.2021

Kontaktujte nás

Máte záujem o spoluprácu? Zašlite nám dopyt, prípadne si tovar objednajte priamo zo skladových zásob.
+421 48 6451111 | admin@zelpo.sk

Stiahnuť príručku používateľa