Pipex Energy: za učiteľským stolom na Polytechnickej univerzite v Miláne

Dekarbonizácia je ústredným predmetom oceliarskeho odvetvia a odborná príprava mládeže  bude nevyhnutná na dosiahnutie prevratnej priemyselnej transformácie.

Pre spoločnosť Pipex Energy bolo preto cťou a veľkou príležitosťou usporiadať seminár na Polytechnickej univerzite v Miláne, s názvom „Biouhlie: riešenie pre dekarbonizáciu metalurgického priemyslu“.

Lekcia určená študentom kurzu Materiálové inžinierstvo, recyklácia a vplyv na životné prostredie najprestížnejšej talianskej technickej univerzity, umožnila Lucovi Oreficimu – generálnemu riaditeľovi spoločnosti Pipex Energy – priblížiť príležitosť využitia biouhlia ako nástroja dekarbonizácie a zdôrazniť jeho výhody, ale aj problémy, ktoré je potrebné vyriešiť, aby bola aplikácia tohto materiálu efektívna.

Veríme, že úzka spolupráca medzi univerzitným a priemyselným svetom je nevyhnutná na zabezpečenie toho, aby nové generácie technikov mohli vstupovať na trh práce so správnymi zručnosťami a taktiež aby pomohli vyriešiť desaťročia starý problém, ktorým je nedostatočná príťažlivosť oceliarskeho odvetvia pre mladých ľudí.

Svet ocele je odhodlaný pokračovať v rýchlej dekarbonizácii a investovať do nových technológií. Toto všetko ale musíme povedať „technikom zajtrajška“, aby mohli pochopiť krásu nášho odvetvia a boli dostatočne motivovaní a pripravení čeliť veľkým výzvam, ktoré čakajú hutnícky priemysel.

To všetko pre dobro nielen nášho podnikania, ale aj, vzhľadom na popredné postavenie ocele v živote každého človeka, pre ekologickú transformáciu ako celok.

Pipex Energy: za učiteľským stolom na Polytechnickej univerzite v Miláne

Článok napísal:

Luca Orefici

Environmentálny manažér @Pipex Italia
lorefici@pipex.it

Pre viac informácií kontaktujte autora tohto článku.

Kontaktujte nás

Máte záujem o spoluprácu? Zašlite nám dopyt, prípadne si tovar objednajte priamo zo skladových zásob.
+421 48 6451111 | admin@zelpo.sk

Stiahnuť príručku používateľa