Nájsť si čas na návštevu obchodného partnera je veľmi dôležité

Železiarne Podbrezová udržiavajú so svojimi obchodnými partnermi veľmi dobré vzťahy, o čom svedčí aj fakt, že zoznámiť sa s filozofiou firmy a pozrieť si náš výrobný proces, príde nejedna delegácia. Podobne tomu bolo aj v marci, kedy nás návštevou poctila talianska firma I.S.A.C., ktorá sa zaoberá výrobou oceľových dielov kovaním za tepla z uhlíkovej alebo legovanej ocele. Ich tradícia siaha do roku 1974 a podobne ako ŽP a.s., neustále investujú do výrobného a technologického procesu, ktorý je zárukou vysokej kvality. Spoločnosť vyrába diely – výkovky pre hydraulické motory, priemyselné a poľnohospodárske vozidlá, veterné turbíny a komponenty prevodoviek pre rôzne zariadenia. V I.S.A.C vyvinuli a využívajú unikátne postupy kovania, a vyrábajú aj diely, ktoré by vzhľadom na ich vlastnosti nemohli byť vyrobené štandardnou technológiou. Oceľové odliatky, ktoré používajú ako vstupný materiál, majú certifikát pôvodu a pochádzajú z popredných oceliarní, medzi ktoré patria aj Železiarne Podbrezová.

Aj spokojnosť ľudí v regióne vplýva na kvalitu výrobkov

O svoje dojmy z návštevy sa podelil Giorgio Grivetto, ktorý má v spoločnosti I.S.A.C. na starosti obchodné riadenie a zabezpečenie kvality.

„Bol som ohromený veľkosťou spoločnosti, jej výrobnou kapacitou a taktiež jej investíciami do technológií a automatizácie. Len málokedy mám možnosť navštíviť spoločnosť, ktorá má aj oceliareň, väčšinou som pozvaný spoločnosťami, ktoré sa zaoberajú len mechanickými či tepelnými spracovaniami. Okrem iného som videl aj to, aký majú Železiarne Podbrezová vplyv na región – športoviská, služby, lyžiarske a golfové stredisko či nemocnica, to sú oblasti, ktoré majú veľmi pozitívny vplyv na zamestnancov a ich spokojnosť. Na tento fakt sa častokrát zabúda, ale práve spokojnosť ľudí v regióne má značný vplyv na napredovanie firmy a na kvalitu jej výrobkov. Počas svojej pracovnej cesty som si uvedomil, aké je dôležité nájsť si čas na návštevu obchodných partnerov, ktorá ma uistila nielen o kvalite surovín a výrobného procesu, ale umožnila mi nahliadnuť aj do filozofie firmy, a tak pochopiť jej hodnoty a fungovanie.“

nožnice, pre delenie oceľových blokov

Najviac ho zaujala prevodovka vo valcovni rúr

Počas prehliadky valcovne rúr zaujal Giorgia Grivetta nielen samotný proces, ale špeciálne prevodovka nožnice, pre delenie oceľových blokov. Zistil totiž, že bola vyrobená práve v ich firme I.S.A.C. Toto milé prekvapenie len potvrdilo, že globálna ekonomika vytvára naozaj prekvapivé spojenia a že kúsok svojho domova môžete nájsť hocikde vo svete, o to viac vás to poteší u vašich obchodných partnerov.

Kontaktujte nás

Máte záujem o spoluprácu? Zašlite nám dopyt, prípadne si tovar objednajte priamo zo skladových zásob.
+421 48 6451111 | admin@zelpo.sk

Stiahnuť príručku používateľa