Deklarácia o environmentálnom vplyve výrobku (EPD)

Železiarne Podbrezová (ŽP) v týchto dňoch zverejnili svoju prvú Deklaráciu o environmentálnom vplyve výrobku (EPD).

Zverejnený dokument podrobne popisuje environmentálne dopady a dôsledky procesu výroby bezšvíkových rúr valcovaných za tepla. Bezšvíkové rúry sa používajú pri výrobe energií, transporte horľavých kvapalín ako aj pre mechanické opracovanie a stavbu konštrukcií.

EPD dokumentácia je nástroj, ktorým sa hodnotí proces výroby, v tomto prípade našich rúr na životné prostredie a jeho klimatické vplyvy, z pohľadu životného cyklu produktu – LCA (Life Cycle Assessment). Dokumentácia bola pripravená v súlade s normami ISO 14025 a EN 15804:2012+A2:2019, a po spracovaní bola jej správnosť overená nezávislou stranou.

Spracovanie EPD dokumentácie je pre skupinu Železiarne Podbrezová Group dôležitý míľnik, ktorý transparentne a štandardizovaným prístupom prezentujeme environmentálne parametre nášho produktu. Zároveň je to dôkaz toho, že environmentálne dopady a minimalizovanie vplyvu našej výroby na životné prostredie sú pre našu akciovú spoločnosť dôležité a sú záväzkom do budúcnosti.

Deklarácia o environmentálnom vplyve výrobku (EPD)

V súlade s našou víziou transparentnosti a udržateľnosti výroby čoskoro zverejníme ďalšie dve EPD dokumentácie, týkajúce sa výroby plynule odlievaných oceľových blokov a rúr ťahaných za studena.

EPD dokumentácia spracovaná pre rúry valcované za tepla je už našim zákazníkom k dispozícii. V prípade, že máte záujem o samotný dokument EPD neváhajte nás kontaktovať.

Článok napísal:

Marcel Adamčák
Marketingový manažér

Oddelenie predaja a marketingu

marketing@zelpo.sk

Ak potrebujete ďalšie informácie, podrobnosti alebo požiadavky, neváhajte kontaktovať autorov tohto článku.

Kontaktujte nás

Máte záujem o spoluprácu? Zašlite nám dopyt, prípadne si tovar objednajte priamo zo skladových zásob.
+421 48 6451111 | admin@zelpo.sk

Stiahnuť príručku používateľa